La Tavola Calda w Katanii Sycylii

5 Nov

posted by

Categories: News & Events

Comments: 0
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+

Nie da się przetłumaczyć tych słów na angielski trzeba je po prostu spróbować .

tavola_calda_catania_aranciniNie da się przetłumaczyć tych słów na angielski trzeba je po prostu spróbować . Dla włoskich ludzi w życiu codziennym jednym z ” musisz ” jest wyjście do znanych barów , gdzie można znaleźć wiele pięknych i pysznych rzeczy. Te miejsca zwykle są bardzo zajęte gdzie od rana serwują espresso i Tavola Calda na obiad. Istnieje wiele rożnych specjalności w każdym z sycylijskich miast , zwłaszcza w dwóch dużych . Katania i Palermo od zawsze konkurują ze sobą nie tylko w piłce nożnej ale rownież w kuchni , zwłaszcza w przyrządzaniu ” arancino . Najpopularniejsze z ragu lub masła, w Katanii znajdziesz rownież z pistacjami , bakłażanem czy szpinakiem. La “cartocciata” wygląda jak małe calzone w rożnych smakach : szynka, ser, pomidory, oberżyny i grzybami. La “cipollina” to pasta z pomidorami, serem i dużą ilością cebuli. Jest jeszcze la bolognese, la bomba, il patè, le pizzete itd.

cartocciata_tavola_calda_catania

Można znaleźć te bary w obrębie B&B Globetrotter Catania przy Prestipino, Savia i Spinella wszystkie otwarte aż do 23:00, są rownież bary 24 godzinne l’Etoile d’Or o Scardaci.

Lascia un Commento

L'indirizzo email non verrà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *

È possibile utilizzare questi tag ed attributi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Contact us