Przewodnik po Katanii przyjaznej homoseksualistom: miejsca i wydarzenia dla osób LGBT

25 Nov

posted by

Categories: News & Events

Comments: 0
Share on FacebookTweet about this on TwitterPin on PinterestShare on Google+

Przyjeżdżając do Katanii nie trzeba otwierać grindr.com, żeby zorientować się, że jest się w mieście najbardziej przyjaznym homoseksualistom w całej Sycylii i dosyć popularnym miejscu wypoczynku osób LGBT. Bliskie położenie Taorminy, dobrze znanej jako cel podróży homoseksualistów, odwiedzanej przez takich gości jak Truman Capone czy Oscar Wilde; barokowy styl, który wyraża ekspresję, bogactwo historyczne i kulturowe miejsca, w którym dawniej mieszały się różne kultury, a także jej dobrze znane życie nocne i niepodważalne cuda natury, które otaczają miasto sprawiają, że Katania jest idealnym kierunkiem podróży homoseksualistów.

catania_gayfriendly

Dla gejów, lesbijek oraz transseksualistów, którzy wybierają Katanię jako miejsce wakacyjnego wypoczynku, to miasto położone u podnóża wulkanu nie będzie zawodem. W rzeczywistości Katania oferuje cały wachlarz miejsc dla osób LGBT, przyciągających każdego weekendu i nie tylko setki ludzi z całej wyspy.

Poniżej znajduje się lista miejsc i wydarzeń stworzonych w Katanii z myślą o osobach LGBT:

Nocne życie w Katanii: dokąd iść wieczorem

Najbardziej popularnym miejscem spotkań osób homoseksualnych jest Via Alessi, przy której znajduje się bar Nievski, od lat ’70 przyjazny osobom LGBT.

Nievsky_catania_scalinata_alessi

Il Nievsky e la scalinata Alessi.

 

Kolejna możliwością jest Pegaso’s, który organizuje wydarzenia dla homoseksualistów w Katanii w każdą sobotę i niedziele od 1994 roku. Obecnie posiada on nową lokalizacje z dwoma parkietami, barem, pokojem VIP z północnoeuropejskim wystrojem: Industrie, via Acquicella Porto. Latem wszystkie ich wydarzenia przenoszą się na plażę, do Discus Beach przy Viale Kennedy, gdzie można tańczyć a także zrelaksować się korzystając z basenu i dwóch jacuzzi położonych nad brzegiem morza. Piątkowe wieczory, organizowane przez CG Management odbywają się zima w rożnych miejscach, zależnie od osób zainteresowanych. Można tam tańczyć do komercyjnej muzyki w towarzystwie Drag Queens i Go-Go boys do samego rana. W czasie lata  te wydarzenia organizowane są w pięknej lokalizacji w La Campannine przy Viale Kennedy, gdzie światła dwóch sal tanecznych mieszają się z blaskiem gwiazd świecących nad La Plaja.

catania_locali_gay_le_capannine

Le Capannine in versione diurna.

Ciało, Eros i Relaks: przyjemności w Katanii

 Osobom potrzebujących relaksu, Katania oferuje trzy sauny tylko dla osób homoseksualnych: Terme d’Achille przy Via Tezzano, eleganckie i przytulne miejsce z sauną fińską, łaźnią parową i SPA, bardzo popularne, szczególnie w niedzielę, kiedy serwowany jest wystawny bufet. Niedaleko znajduje się też South Factory Club (SFC) przy Via Fischetti z przestronnym wnętrzem, ogromnym SPA, barem i kilkoma prywatnymi kabinami. W piątkowe wieczory miejsce zamienia się w bar towarzyski. W tej samej okolicy znajduje się najstarsza sauna dla homoseksualistów – Myknos (Via Platamone) w starej luksusowej XIX-wiecznej willi. Jeśli szukasz jeszcze mocniejszych doznań, możesz zajrzeć do Codice Rosso (Via Conte Ruggero), gdzie przy drinkach i blasku świec możesz spędzić gorącą i namiętną noc.

terme_di_achille_catania_gay

Plaże dla homoseksualistów w Katanii i okolicy

Ale Katania to przede wszystkim plaże i w tym artykule nie możemy nie wspomnieć o wydzielonych plażach popularnych wśród osób LGBT. Niedaleko od miasta znajduje się Oasi del Simeto, a na południowym brzegu Simeto znajduje się plaża, na której stroje nie są obowiązkowe, plaża ze złocistym piaskiem, o której większość turystów nie wie.

Obok Taorminy możesz cieszyć się słońcem i poznawać nowych ludzi na plaży Fondaco Parrino. Inne miejsce, o którym warto wspomnieć to Marianelli w rezerwacie przyrody w Vendicari, wydzielona plaża, dzika i nienaruszona, otoczona migdałowymi i cytrynowymi drzewami oraz wydmami z niezwykłą florą.

fondaco_parrino_catania_gay

Fondaco Parrino.

Nie tylko miejsca: aktywizm i gay pride

W Katanii działa również wiele organizacji walczących o prawa osób LGBT. Oprócz prowincjonalnego komitetu Arcigay Catania, który organizuje wydarzenia w swojej głównej siedzibie przy Via S. Elena, są też mniej znane stowarzyszenia oferujące bogaty program spotkań i zajęć, wśród nich także Queer as UNICT, organizacja studencka, której celem jest edukacja lokalnych społeczności w temacie różnic płciowych oraz zwalczanie stereotypów. Od ponad dwudziestu lat na przełomie czerwca i lipca miasto jest pełne tęczowych flag tradycyjnej Gay Pride Parade.

catania_gay_pride

B&B Globetrotter w Katanii jest miejscem przyjaznym osobom LGBT, obsługa obiektu chętnie udzieli wszystkich informacji, których będziesz potrzebować podczas twojego pobytu.

Lascia un Commento

L'indirizzo email non verrà pubblicato. I campi obbligatori sono contrassegnati *

È possibile utilizzare questi tag ed attributi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Contact us